Usługi dla farmacji i dziedzin pokrewnych

Andrzej Szarmański

Procesy jakościowe muszą zapewniać jakość produktów, zgodność z przepisami i wspierać biznes. Odpowiednia jakość produktu ma kluczowe znaczenie w budowaniu marki i wizerunku firmy.

Andrzej jest absolwentem Wydziału Chemii Politechniki Gdańskiej i MBA, programu Uniwersytetu Ekonomicznego w Poznaniu i Georgia State University (USA). Posiada ponad 20 lat doświadczeń w zarządzaniu jakością w produkcji sterylnej i niesterylnej, produktów leczniczych i substancji czynnych (API) w wiodących, międzynarodowych firmach farmaceutycznych, w tym m.in. w GlaxoSmithKline Pharmaceuticals SA i Polpharma SA.

Przez ponad 15 lat pełnił kluczowe role menedżerskie oraz wykonywał obowiązki Osoby Wykwalifikowanej. Jest uznanym specjalistą w zakresie farmaceutycznych procesów jakościowych. W swojej karierze zawodowej wielokrotnie zarządzał gotowością do inspekcji i audytów oraz zarządzał przyjmowaniem inspekcji farmaceutycznych zarówno polskich, jaki i zagranicznych, w tym również inspekcji amerykańskich wykonywanych przez FDA.

Posiada wieloletnie doświadczenia związane z wdrażaniem i kierowaniem różnorodnymi projektami o specyfice jakościowej oraz wdrażaniem systemów komputerowych. Do jego osiągnieć należą m.in. wdrożenie Operacyjnego Zapewnienia Jakości (po raz pierwszy w Polsce), wdrożenia i integracje systemów jakości po akwizycji firm farmaceutycznych, wdrożenie procesów jakościowych zgodnie z metodologią Lean, wdrożenia systemów komputerowych (np. TrackWise), wdrożenia procesów do zarządzania systemami komputerowymi, wdrożenia procesów zarządzania ryzykiem jakości, itd.

Jest doświadczonym trenerem i audytorem jakości w zakresie wytwarzania i dystrybucji produktów leczniczych i substancji czynnych (API) oraz innych materiałów wyjściowych. Jest również prelegentem i autorem licznych publikacji na tematy jakościowe związane z farmacją.

Andrzej jest jednym ze współzałożycieli i wieloletnim członkiem Zarządu Oddziału ISPE w Polsce. W latach 2009-2011 był członkiem Zarządu Globalnej organizacji ISPE.

KONTAKT
Zadzwoń
+48 695 350 380


Napisz
Wypełnij formularz lub wyślij maila